top of page

5 důvodů proč kastrovat kočky

 

1. Už půlroční kočka může zabřeznout a mít i tři vrhy do roka po pěti až šesti koťatech. To znamená najít 18 domovů pro koťata jedné kočky... Topení koťat je zákonem zakázáno a znamená pomalou a trýznivou smrt!

 

2. Z nechtěných koček se stávají toulavá zvířata, která mohou být nemocná a hladová. Často se pak nekontrolovaně množí ve městech a vesnicích. I nekastrovaní jedinci, kteří mají domov, se rádi toulají. Ročně jich skončí pod koly aut velké množství, většina z nich jsou nekastrovaní kocouři, kteří se vydávají na námluvy.

 

3. Vykastrované kočky neztratí schopnost lovit myši.

 

4. Není nutné, aby kočka měla před kastrací alespoň jednou koťata. Mnohdy je nákladnější se o vrh koťat postarat, než zaplatit kastraci.

 

5. U toulavých koček je mnohem větší pravděpodobnost onemocnění infekčními chorobami. FIV (obdoba lidského HIV) a FeLV (kočičí leukémie) jsou nebezpečné nákazy ohrožující život kočky. Přenos viru je slinami třeba při pranicích o teritorium. Vykastrované kočky se tolik netoulají a urputně si svá území nebrání, takže rizika nákazy se snižují. 

bottom of page